blogsky.ajax.onPollVoteFailure = function(e) { var pollVoteErrorMessage = document.getElementById("poll-vote-error-message-" + e.id); pollVoteErrorMessage.innerHTML = e.error; pollVoteErrorMessage.style.display = "block"; setTimeout(function () { pollVoteErrorMessage.style.display = "none"; }, 5000); } blogsky.ajax.onPollResultSuccess = function(e) { document.getElementById("poll-vote-" + e.id).style.display = "none"; document.getElementById("poll-result-" + e.id).innerHTML = e.data; } blogsky.ajax.onPollResultFailure = function(e) { var pollVoteErrorMessage = document.getElementById("poll-vote-error-message-" + e.id); pollVoteErrorMessage.innerHTML = e.error; pollVoteErrorMessage.style.display = "block"; setTimeout(function () { pollVoteErrorMessage.style.display = "none"; }, 5000); }
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

مدیران سرخابی در برنامه ورزش از نگاه دو  چاپ

تاریخ : شنبه 14 دی‌ماه سال 1392 در ساعت 12:20 ب.ظ

مدیران استقلال و پرسپولیس درکنار هم

مدیران سرخابی در برنامه ورزش از نگاه دو


مدیران دو باشگاه پرسپولیس و استقلال جمعه شب با حضور در برنامه ورزش از نگاه دو به پرسش‌های پیمان یوسفی درباره مسائل مختلف پاسخ دادند.


به گزارش اوج، متن صحبت‌های محمد رویانیان و علی فتح‌الله‌زاده در این برنامه در ادامه می آید.

کری خوانی بین مدیران دو باشگاه

رویانیان:این بحث را فتح الله زاده بلد است.من بلد نیستم.البته مسائل یک به ده می شود.عبارتی گفته می شود و 10 برابر انعکاس پیدا می کند.مدیران استقلال و پرسپولیس انگار در کوه زندگی می کنند.تا صحبت می کنند صحبت هایشان می پیچد.به نظرم فتح الله زاده وارد تر است.

فتح الله زاده:این که دیگر اظهر من الشمس است.من و سردار رفاقت قدیمی داریم.من احساسم این است که اگر در عرصه ورزش کری نباشد،ورزش به درد نمی خورد.جوانان دوست دارند کری بخوانند. این بحث را ناخواسته لوث می کنند.

یعنی من یک چیزی بگویم به سردار نمی گویند فلانی کری خوانده است.از رسانه ها می خواهم کاری نکنند که ما زبانمان را ببندیم.

انتقاد از گزارشگران

فتح الله زاده: زمانهای قدیم من یک رادیو جیبی کوچک داشتم.امکان نداشت بازی را گوش نکنم چون استادمان بهمنش جوری بازی را جوری با عظمت گزارش می کرد که همه دوست داشتند فوتبال را تماشا کنند.با بچه ها جمع می شدیم سالی یک بار بیاییم تهران و فوتبال تماشا کنیم.حالا 10 دقیقه از بازی نگذشته است،گزارشگر بازی 100 بار گفته است این چه فوتبالی است.من ثابت می کنم همان بازی،بازی خوبی بوده است.این بحث در تلویزیون مد شده است و هر گزارشگری می آید می گوید این بازی خوب نیست.این یک واقعیت است.

رویانیان:بخشی از این کری خوانی ها اجتناب ناپذیر است.تیم ها با هم رقیب هستند.ایشان به تمرین می رود و آنجا تحریکش می کنند و آنجا حرفی می زند.بعد این جمله برجسته می شود و ما هم مجبور می شویم جواب بدهیم.بخشی از این نمک فوتبال است.

به نظر من از یک حدی عبور کرده بود که در شان ما نیست و من آن را قبول ندارم.این هم یک رقابت دوستانه است.

برخی دوستان ما در تلویزیون،گفته بودند که شکم برخی بازیکنان پرسپولیس از پیشکسوتان میلان بزرگ تر است به خاطر ضعف مدیریت باشگاه است.بعد یکی از دوستان می گفت اصلا مگر این مسابقه خداحافظی مهدوی کیا بود؟این فوتبال است چون فضایش نسبت به بخش های اجتماعی و سیاسی باز تر است.مجلس شورای اسلامی در رادیو پخش زنده دارند حرفهای شفافی مطرح می شود.رییس جمهور آنجا می رود.وزیر را به چالش می کشند.فوتبال خیلی باز تر است.دین اسلام موافق نیست.اخلاق موافق نیست.

یوسفی:برخی اوقات بازی ها کیفیت پایینی دارد.

فتح الله زاده:یک بار بگویند خوب نیست.در 10 دقیقه 20 بار گفته است.بهمنش و وارث را بیاورید.اتفاقا من برخلاف برخی دوستان اعتقادم این است که باید حرف مان را بزنیم و مردم برداشت کنند.بحث من این است که بعضی وقت ها خودشان می برند و می دوزند و اصلا اجازه نمی دهند ما حرف بزنیم.

موضوع جدایی منتظری

فتح الله زاده:من خدا را شکر می کنم منتظری طلبی از ما نداشت و رفت.اگر پول می خواست و می رفت امروز من به دار آویخته می شدم که تو پول ندادی و بازیکن ما رفت.صراحتا می گویم او تا به امروز یک ریال از ما طلب نداشته است.قرارداد او تا نیم فصل نبوده است.قرارداد او یک فصل بوده است.من پول به او دادم اما منتظری تنها بازیکنی بود که تا نیم فصل همه پولش را گرفته است.شما نمی دانید من به چه کسانی رو زدم که پول او را جور کنم.

ما یک هجمه ای علیه بازیکنان راه انداختیم که این ها پول مفت می گیرند و پول زیاد می گیرند.منتظری برای یک و نیم فصل یک و نیم میلیون دلار گرفته است.می شود حدود 5 میلیارد.ما خودمان را می کشتیم به او دو میلیارد می دادیم.بعد می گوید تا دیروز عشقم این بود که هواداران می آیند و می گذشتم.من به عنوان مدیر وقتی سکوها را می بینم نا امید می شوم.دلخوشی من چیه؟به بازیکن برمی خورد که انگار پول بیت المال را خورده است.من مدیر مقصرم.این فضا مقصر است.فاصله دلار مقصر است.نیامدن هوادار مقصر است.فوتبال اینجوری در حال از بین رفتن است.باید یک آشتی فوتبالی کنیم.من به شما قول می دهم در این دو،سه ماه که ورزشگاههای ما خالی شدند بزهکاری به صورت منفی رشد کرده است.پس باید به ما کمک کنند.برخی می آیند دائم علیه ما صحبت می کنند.

95 درصد باشگاه من را پیشکسوتان تشکیل می دهند.یک سرمربی دارم،پیشکسوت است،یک سرپرست دارم پیشکسوت است.قلعه نوعی پیشکسوت است،ماجدی پیشکسوت است.چرا این قدر ما را می زنند؟بگذارند اگر کار اشتباه کردیم ما را بزنند.

وضعیت ساختاری باشگاه و مشکلات مالی

فتح الله زاده:من الان دو میلیارد چک شخصی و بانکی دست بازیکن دادم.یک نفر مردانگی کند این پول ها را بدهد من از فردا نمی آیم.شب و روز ندارم.از آیت الله لاریجانی خواهش می کنم به داد ما برسد.من چک دولت را امضا کردم ولی ماشین شخصی ام را روی جرثقیل گذاشته و رفته است.می گویم این قدر آدم هستند که نمی فهمند،فکر می کنند من دزدی کردم و مال کسی را خوردم.

رویانیان:چرا باید مدیرعامل یک باشگاه دولتی چک بدهد؟پرسپولیس و استقلال 50 میلیون طرفدار دارند.نمی گذارند ما کار کنیم.ما یک باشگاه دولتی هستیم الان 6 ماه است منتظریم وزیر ورزش بیاید.از زمان عباسی من بلاتکلیف هستم.

ما اصلا فکر نمی کنیم بمانیم.دوست هم نداریم بمانیم.چرا دولت مدیرعامل می گذارد بعد وسط بحران رهایش می کند؟من جاهای زیادی بودم.من قبل از پرسپولیس،رییس ستاد حمل و نقل بودم.ما فقط یک فاینانس 400 میلیارد ال سی با یورو باز کردم.دقیقا یک ماه قبل از حضورم در پرسپولیس بود.ما اینجا شرکت هولدینگ راه انداختیم.برخی کالاها را انحصار برندش را گرفتیم.ولی هیچی نشده است.من نقدینگی می خواهم.این باشگاه صد در صد دولتی است.من می گویم شما یک وام 50 میلیاردی و 100 میلیاردی برای سه سال بدهید.وام کارمزدی بدهید من تضامینش را می آورم.

فتح الله زاده:من اصلا وام نمی خواهم.بدهند دست من وام هم ندهند.بگذارند کارم را بکنند.شما می گویید بچه من را نگه دار بعد هر روز دستور می دهی.چرا نفرستادی سشوار بزند؟چرا با بنز او را نفرستادی؟چرا جوجه کباب ندادی؟

رویانیان:یک راهش این است که به وارد کننده خودرو از بانک ملی وام بدهید.طرح های من را بگیرید اگر توجیهی بود وام بدهید.دوم اینکه باشگاه را خصوصی کنید.چرا نباید انجام شود؟در این مملکت گذرنامه و شناسنامه خصوصی شده است.من دبیر دولت الکترونیک بودم.کارت ملی خصوصی شده است.الان بخش خصوصی این کارها را انجام می دهد.من روزی 20 هزار گواهینامه در کل کشور صادر می کردم.پلیس کارهایش را به پلیس 10+ سپرده است.چطور باشگاه پرسپولیس و استقلال را نمی توانید خصوصی کنید؟من یک نیروی نظامی و امنیتی بودم.من می فهمم هیچ اشکالی به وجود نمی آید.

فتح الله زاده:در زمانی که سه وزیر را انداختند ما پول خرج کردیم.قرار بوده است براساس مصوبه مجلس من 5 میلیارد خرج کنم ولی تا به امروز 12 میلیارد خرج کردم.وزارت ورزش یک و نیم میلیارد داده است.وزیر می خواست کمک کند و خیلی با انرژی بود.تا شروع کرد دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور آمدند که نمی توانی به آنها کمک کنی.من 12 میلیارد خرج کردم.مدیران توانمندمان را نابود نکنیم.تضمین هم می دهیم.نه این را می گذارند نه آن کار را بکنیم.اینطوری نمی شود و فوتبال از بین می رود.

رویانیان:به وزارت بازرگانی مراجعه کردم.شما به من اجازه بدهید یک میلیون تن گوشت را من وارد کنم.5 هزار ماشین را در سال بدهند شرکت من و فتح الله زاده بیاورد.وزارت بازرگانی می گوید شما تابع وزارت ورزش هستید.باید در دولت تصویب شود.

فتح الله زاده:سردار را پی نخود سیاه فرستادند.من کسی را در گرجستان دارم که موادی دارد که می تواند محصولات ما را چند برابر کند.
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیکی :
وب / وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد